BEO-Explosion-Proof-Chiller
BEO-Exproof-Chiller-Systems

BEO CHILLER ; Explosion proof chillers Sistemleri ( Özel Seri )

 • Soğutma kapasitesi 3 Ton’dan 200 Ton’a kadar değişir
 • Patlamaya Dayanıklı Soğutucu
 • Tehlikeli Alan Proses Chiller
 • Scroll ve vidalı tip yüksek verimli kompresör
 • Mikrobilgisayar sıcaklık kontrol cihazı
 • Sıcaklık alarmları ve yedekli sistem
 • Ünitenin paslanmaz çelik kompakt muhafazaları ile güçlendirme
 • Suyla ilgili aşındırıcı parçalarda bobin kaplama
 • Çift cidarlı yapı, ağır hizmet tipi tasarım
 • Opsiyonel ilaveler ile projenizin ihtiyacına uygun çözümler

BEO Chiller ; 20 yılı aşkın süredir Profesyonel Patlamaya Dayanıklı Chiller Üreticiniz ve Tedarikçiniz

BEO Patlamaya Dayanıklı Chiller, patlayıcı ve tehlikeli işleme uygulamalarında kompakt koruma sistemi ile soğutma etkisi yaratmak için kullanılan özel olarak tasarlanmış bir soğutma cihazlarıdır.

BEO Chiller,  alev kullanma uygulamalarını hasardan desteklemek için Patlamaya Dayanıklı Chiller üreten %100 Türk Sermayeli dünyaca ünlü şirketidir.

BEO Chiller, dünya pazarına mükemmel özelliklere sahip çeşitli Patlama Korumalı Chiller modelleri sunarak müşterilerimize ekipmanların korunması konusunda güvence sağlar.

BEO Patlama Korumalı Chiller, kaydırmalı ve vidalı kompresör, yalıtımlı bobinler, soğutucu akışkan, evaporatör, kondenser, sıcaklık kontrol cihazı, kompresör motorları, bağlantı kesme anahtarları ve roto kilitli kompresör bağlantılarından oluşur.

Beo Patlamaya Dayanıklı Soğutucu, çok sayıda patlayıcı uygulamada aşağıdaki alanlarda  kullanılır:

Kimyasal işleme endüstrileri, rafineriler, petrol ürünleri, damıtma endüstrileri, petrokimya endüstrileri, laboratuvarlar, yağ ve su içeren yakma uygulamaları vb.

Uygulamanız için koruyucu, hassas sıcaklık kontrollü, Patlamaya Dayanıklı bir Soğutucu mu arıyorsunuz? İşinizi geliştirmek için özel yapım Patlamaya Dayanıklı Soğutucu üreten güvenilir bir şirket mi arıyorsunuz?

BEO Chiller, patlamaya dayanıklı bir ortamda bile güvenilir soğutma sağlayan Patlamaya Karşı Korumalı Chiller sağlamak için en iyisidir.

Uygulamanız için belirli bir Patlamaya Dayanıklı Soğutucunun en iyi fiyatlarla özelleştirilmesi konusunda fiyat teklifi almak veya destek almak için Konusunda Uzman Mühendislerimiz ve teknik kadromuzla her an hizmetinizdeyiz

Özellikler ve Avantajlar

 • BEO Patlamaya Dayanıklı Soğutucu, ısıtma etkisini telafi etmek için geniş aralıkta bir soğutma üreterek yüksek sıcaklığa dayanıklılık, patlama üreten gazlar ve buharlar ile patlayıcı bir ortamdan koruma sağlayan sağlam bir tasarıma ve paslanmaz çelik gövdeye sahiptir.
 • Endüstriyel olarak kullanılan yanıcı veya patlayıcı maddeler bazen işçiler veya makineler için tehlikeli olabilir. Alev geciktirici bileşenlerle yapılandırılmış Patlama Korumalı Chiller, kontrol için aşırı sıcaklıkları zamanında tanıyarak yüksek sıcaklıktaki patlamayı önler.
 • BEO Patlama Korumalı Chiller, yanıcı bir patlamaya karşı koruma sağlayan herhangi bir elektrikli kablolu bileşende kıvılcım oluşumunu önleyen bağlantı kesme anahtarlarıyla donatılmıştır.
 • BEO Chiller tasarımlı Patlama Korumalı Chiller, elektrikle sınıflandırılmış konumlarda, yüksek dayanıklılıkla özel sıcaklığı korumak için kullanılır ve soğutulmuş su yoluyla ekstra ısıyı absorbe etmek için yüksek ısıtma kapasitesini yapılandırır.
 • PLC tabanlı sıcaklık kontrol cihazı ve aşırı ısınma, aşırı akım akış tespiti için diğer koruma cihazları, uzun servis ömrü ve ünitenin verimli performansını garanti eden Patlamaya Karşı Korumalı Chiller ile donatılmıştır.

Patlamaya Dayanıklı Chiller Nedir?

Patlamaya Dayanıklı Chiller, öncelikle yanıcı ve uçucu ortamlara dahil olan etkili bir soğutma cihazıdır.

Normalde Patlamaya Dayanıklı Chiller’in soğutma kapasitesi 34,5kW  ile 680 kW  aralığındadır.

İşçilerin uçucu ve yanıcı maddelerle uğraştığı endüstrilerin korunmasına yardımcı olmada büyük rol oynar.

Patlama Korumalı Su Soğutucu, soğutma verimliliğini artırmak için kompresörü, evaporatörü, kondansatörü ve diğer parçaları kullanarak oda sıcaklığındaki suyu belirli bir sıcaklığa kadar soğutur.

Ayrıca, ısı dağıtımına yardımcı olan yerleşik bir fan da mevcuttur.

Soğutucu akışkan sirkülasyon sistemi, su sirkülasyon sistemi ve elektrikli otomatik kontrol sistemi burada bulacağınız birbirine bağlı üç sistemdir.

İster petrokimya endüstrilerine, ister laboratuvarlara, ister tahıl ambarlarına kurmak isteyin, aşırı ısıyla başa çıkmada yeterince verimli olacaktır.

Ayrıca Patlamaya Dayanıklı Chiller, proses analizör makinelerinde ve endüstrilerde artan ısı sorunlarına karşı etkili bir çözümdür.

NEMA tarafından belirlenen tüm temel üretim güvenliği standartlarına ve hususlarına uygundur, dolayısıyla kullanımı tamamen güvenlidir.

Patlama Korumalı Chiller Cihazımız ; opsiyonel ilaveler ile projenize en uygun çözümler sunmaktadır.

Patlamaya Dayanıklı Chiller’in Uygulamalarınız İçin Avantajları Nelerdir?

 • Patlama olasılığını azaltmaya yardımcı olur.
 • Tüm çalışanların ve endüstrinin tehlikeli durumlardan korunmasını ve güvenliğini sağlar.
 • Patlamaya Dayanıklı Chiller birçok işletme için bir güvenlik standardıdır.
 • Patlayıcı veya yanıcı nesneleri ateşleyen bir makineden kaynaklanan kıvılcım olasılığını azaltır.
 • Yanlış makinelerin neden olduğu bir endüstriyel kazada kaybedilen canların maliyetiyle karşılaştırıldığında bu, ödenmesi gereken küçük bir bedeldir.
 • Patlama Korumalı Soğutucuya, kazara meydana gelen yangınları önlemek için yanıcı maddelerin bulunduğu birçok yerde kanunen izin verilmektedir.
 • Normal makine çalışması için patlayıcı gazların, buharların veya yüksek alkali sıvıların bulunduğu alanda iyi bir güvenlik rolü oynar.

Patlamaya Dayanıklı Chiller Kullanmanın Uygulamaları Nelerdir?

 • Rafineriler :

Petrol ve gaz rafinasyonunda kullanılan malzemelere çok dikkatli davranılmalıdır. Enerji santrallerinin ürettiği yanıcı buharlar, Sınıf 1 Patlamaya Dayanıklı Soğutucu gerektirir.

Tesisin cihaza ihtiyaç duyduğu oda, Bölüm 1 veya Bölüm 2 formlarının gerekli olup olmadığına karar verecektir.

 • Numune veya Proses Analizörleri: 

İşçiler, farklı bileşiklerin kimyasal yapısını değerlendirmek için numune veya yöntem analizörlerini kullanır. Numune test alanlarındaki patlama güvenliği, içeriklerin belirsiz bileşimlere sahip olması ve tehlikeli maddeler içerebilmesi nedeniyle hayat kurtarabilir.

 • Tahıl ambarları: 

Un oldukça tehlikeli bir maddedir. Havadaki ince tozun ateşlenmesi için küçücük bir kıvılcım yeterlidir. Silolarda ve tahıl ambarlarında Patlamaya Dayanıklı Soğutuculara ihtiyaç duyulmasının nedeni budur.

Her ne kadar NEC’in 506. maddesi tutuşabilir tozların bulunduğu yerler için özel bir kategori öngörse de, yangını önlemek amacıyla elektrikli cihazlarda da sınırlamalar bulunmaktadır.

 • Laboratuvarlar:

Laboratuvarlarda hava akışı işçi güvenliği ve sağlığı açısından kritik öneme sahiptir. Yangından korunma ve gerekirse patlamaya karşı koruma kritik öneme sahiptir.

Patlayıcı, yanıcı buhar veya gazların olduğu her yerde, yersiz kıvılcımların bunları tutuşturmasını önlemek için özel elektrikli bileşenlere ihtiyaç vardır.

Uygulamalarınıza Uygun Patlamaya Dayanıklı Chiller Nasıl Seçilir?

 • Başlamak için, Patlama Korumalı Chiller yüksekliğini bilmeniz gerekir; bu, ölçümleri için mutlaka geçerli değildir.
 • Kaynak israfını önlemek veya güvenilmez bir cihaz seçmekten kaçınmak için soğutma yeteneğini dikkatlice hesaplamanız gerekir.
 • Ayrıca NEC gereksinimlerine göre cihaz odasının hangi gruba ait olduğunu da bilmeniz gerekir.
 • Ayrıca makinenizin taşıyabileceği ısı yükünü de unutmamak gerekir.
 • Son olarak, Patlamaya Dayanıklı Soğutucunuzun kullandığı enerji miktarı, onu sizin için güvenilir veya güvenilmez hale getirmede büyük katkı sağlar.


Scroll to Top